REPUBLIKA E SHQIPERISE
BASHKIA LEZHE

POSTA ELEKTRONIKEQyteti » 

Pershendetje e
Kryetarit te Bashkise


Të nderuar bashkëqytetarë!

Përshëndetja dhe urimi im i sinqertë do të doja të hynte në çdo vatër qytetare të qytetit tonë të dashur e të ulej këmbëkryq në zemrat e çdo banori Lezhjan.

Kliko per me shume
Lezha sot feston diten e 70 vjetorit te Clirimit.
  Lezha sot feston diten e Clirimit te saj. Me kete rast, u zhvilluan nje sere aktivitetesh organizuar nga Bashkia e ketij qyteti. Fillimisht Kryetari priti te ftuarit ne vizite zyrtare ne zyren e tij. Me pas u bene homazhe ne Varrezat e Deshmoreve. Kryeparlamentari z.Ilir Meta, Ministrja e Mbrojtjes zj.Mimi Kodheli, Kryebashkiaku z. Viktor...
...  Me shume
17/10/2014
Ne ambjentet e Bibliotekes Publike te qytetit u realizua sot sesioni i pare i trajnimit te pergjithshem dhe per funksione te veēanta te administrimit te zgjedhjeve, si dhe sesion...
14/10/2014
Ne kuader te projektit “ Mbeshtetja e Kombeve te Bashkuara per Gjitheperfshirjen ne Shqiperi ”, Ministria e Mireqenies Sociale dhe Rinise ne Bashkepunim me PNUD po punojne per...
01/10/2014
Ne diten boterore te moshes se trete Bashkia Lezhe e perfaqesuar nga Kryetari i saj z. Tushaj, si dhe deputetja e Qarkut Lezhe zj. Monika Kryemadhi ishin te pranishem ne qendren e...
30/09/2014
Vete kreu i Qeverise Shqiptare z. Edi Rama zgjodhi diten e sotme per te inspektuar kantieret e shumta te ndertimit te hapura ditet e fundit ne qytetin e Lezhes. I shoqeruar nga...
29/09/2014
Ne nje interviste realizuar ne diten e sotme per njenga televizionet lokale, Kryetari i Bashkise z. Viktor Tushaj informoi publikun e gjere mbi projektet e shumta qe priten te...