REPUBLIKA E SHQIPERISE
BASHKIA LEZHE

POSTA ELEKTRONIKEQyteti » 

Pershendetje e
Kryetarit te Bashkise


Të nderuar bashkëqytetarë!

Përshëndetja dhe urimi im i sinqertë do të doja të hynte në çdo vatër qytetare të qytetit tonë të dashur e të ulej këmbëkryq në zemrat e çdo banori Lezhjan.

Kliko per me shume
Ne qytetin e Lezhes festohet 8-Prilli, Dita Nderkombetare e komunitetit Rom
  Ne kuader te 8-Prillit, Dites Nderkombetare te Komunitetit Rom edhe ne qytetin e Lezhes u zhvilluan veprimtari te shumta, ne fokus te te cilave ishin traditat, arti, kultura, kenga e vallja  e ketij komuniteti. Me kete rast ne sallen e koncerteve te pallatit te kultures “Ded Ndue Lazri” te qytetit, shoqatat drejtuese te ketij komuniteti te...
...  Me shume
07/04/2014
  Bashkia e Lezhes, ne kuader te punes sistematike dhe perpjekjeve te vazhdueshme qe ben per te nderuar e sjell ne vemendje njerzit qe i kane sherbyer ketij qyteti duke...
02/04/2014
  Nė Ditėn Ndėrkombėtare tė Autizmit, Qėndra e Zhvillimit Ditor – institucion nė varėsi tė Bashkisė Lezhė, organizoi njė seminar gjithpėrfshirės dhe ndėrgjegjėsues...
31/03/2014
  Nė  Galerinė e Arteve, pranė  Pallatit tė  Kulturės  " Dedė Ndue Lazri " u organizua Ekspozita "Piktori i vogel" e cila pati si qėllimin...
28/03/2014
  Me 28 mars 2014 tek Memoriali i Heroit Tonė Kombetar "Gjergj Kastrioti" Skėnderbeu, njė grup me pėrfaqėsues nga shum vende tė Botės (si Amerika, Gjermania, Suedia,...
28/03/2014
  Nė kuadėr tė projektit  Adriastorical Lands  - "Histori , Kulturė, Turizėm dhe Artizanat Antik nė terriotorin Europian tė Adriatikut " - mundėsuar...