REPUBLIKA E SHQIPERISE
BASHKIA LEZHE

POSTA ELEKTRONIKEDrejtimet e punes ne DSHP, ne Bashkine Lezhe
11/08/2011 Drejtoria e Shėrbimeve Publike ka si objektiv dhe po punon, qė, tė realizojė shėrbimet publike pėr komunitetin dhe t’i pėrmirėsojė ato vazhdimisht duke programuar, planifikuar, monitoruar dhe realizuar kėto objektiva nė interes tė komunitetit qytetar, tė ndėrtojė strategjitė pėr programimin, planifikimin dhe implementimin e investimeve nė veprat publike, tė harmonizojė gjithė veprimtarinė e enteve tė ndryshme, veprimtaria e tė cilave ka tė bėjė direkt ose indirekt me shėrbimet dhe veprat publike tė Lezhės. Aktualisht po punohet nė kėto drejtime kryesore, si :

- ėshtė nė proces zbatimi i projektit pėr mbledhjen e diferencuar tė mbetjeve urbane, janė vendosur kontenieret pėr mbledhjen e diferencuar tė mbetjeve urbane, ndėrkohė, nė tre pikat kryesore tė qytetit, janė vendosur edhe kontenieret nėntokėsor; mbetet detyrė e pėrbashkėt e jona, si institucion nė bashkėpunim me komunitetin qytetar pėr tė ndėrgjegjėsuar opinionin publik, mbi garantimin e grumbullimit tė diferencuar tė kėtyre mbetjeve, ashtu sic e kėrkon projekti. ... Me shume